Dj czy zespół? Oto jest pytanie?

Muzyka na żywo grana przez zespół muzyczny czy odtwarzana przez DJa w oryginalnej wersji?

Należy sobie odpowiedzieć na pytanie: co lepsze – tradycja, autentyczność i „dzianie się na scenie” w przypadku zespołu muzycznego czy utwory oryginalne, które znamy z radia i telewizji, puszczane przez DJa? Żaden zespół nie zaśpiewa tak jak to robi np. Krzysztof Krawczyk, Zenek Martyniuk, Daj to głosniej, Bee Gees czy Madonna, ale to nie oznacza, że zaśpiewa źle. Natomiast DJ dzięki swojej pokaźnej płytotece zaskoczy nas hitami z wielu dekad.

Czy dj tylko dla młodego towarzystwa?

DJ sprawdza się w młodym towarzystwie, które śledzi listy przebojów. Jednak starszym osobom często ta muzyka nie odpowiada. Wśród osób starszych popularne jest przekonanie, że każdy Didżej zamienia przyjęcie weselne w klasyczną dyskotekę. DJ weselny wcale nie musi równać się rezydentowi z klubu muzycznego.

Muzyka grana przez dj lub przez zespół.

Z pewnością DJ może zaproponować na weselu bardziej różnorodną muzykę niż zespół muzyczny. To naturalne, że repertuar grupy śpiewającej i grającej na żywo jest bardziej ograniczony od płytoteki DJa. Dj może odtwarzać rockowe utwory, by za chwilę zaproponować blues, pop czy nawet disco polo. DJ ma kilka tysięcy utworów, a zespół muzyczny jest w stanie opracować ich kilkadziesiąt. Grupa muzyczna ma ograniczone instrumentarium a wokalista zespołu ma ograniczoną skalę głosu, znów didżej może zagrać wszystko. Zespół z racji aktywności na scenie będzie potrzebował więcej przerw niż didżej. Wynajęcie zespołu muzycznego stanowi większy wydatek niż zamówienie DJa, prezentera czy wodzireja, choćby ze względu na ilość osób – honorarium zespołu muzycznego bywa dwa razy droższe niż w przypadku DJa.

Jaką muzykę gra dj?

Wielu osobom DJ kojarzy się z dyskoteką lub klubem muzycznym. Ale to wcale nie musi oznaczać, że wesele będzie dyskotekowym parkietem. DJ może zaproponować mieszankę największych przebojów, czyli piosenki z wielu gatunków – od muzyki biesiadnej, disco polo, po złote lata 60. i 80., aż po najnowsze przeboje znane ze stacji radiowych. Oprócz dyskotek, klubów muzycznych, można poszukać DJa w rozgłośniach radiowych. Wtedy wesele poprowadzi osoba, którą nasi goście weselni znają i na co dzień słuchają w radiu. Tym samym możemy liczyć na to, że nasz prezenter będzie „zwinnym językiem” zabawiał naszych gości. Często na małych salach weselnych nie ma miejsca dla dużej kapeli muzycznej i jej sprzętu, natomiast DJ zmieści się na niewielkiej powierzchni. Jeśli interesuje Was przyjęcie weselne z muzyką na żywo, to warto brać pod uwagę przestrzeń dla zespołu już na etapie wyboru sali weselnej.

Dj na wesele Warszawa – najlepsza oferta obsługi muzycznej

arkadiusz wrzesień artyści na wesele dj czy zespół dj na wesele dj na wesele warszawa dj weselny grupa ślubna muzycy na wesele nauka tańca na wesele sala na wesele samochód do wynajęcia samochód do ślubu wedding planner wesele wesele boho wesele glamour wodzirej wodzirej na wesele ślub humanistyczny